Hírek
2026. ápr. 30.
Kürtösi József
III. Dankó Tavaszi Hadjárat Biriben
Biriben 2026. április 22-én került megrendezésre a III. Dankó Tavaszi Hadjárat – Országos Honvédelmi Kadétverseny.

A Kossuth szakképzőt egy 5 fős csapattal képviselték kadétjaink. Elméleti tudást és gyakorlati képességek meglétét igénylő feladatok végrehajtása várt rájuk. A csapat tagjai: Patai Benjámin csapatkapitány, Deli Kálmán Bence, Gilicze Regina, Jójárt Ádám és Tóth Hunor voltak. Helyezést nem értünk el, de a feladatokat becsületesen végrehajtották és elhozták a "Legjobb Elsősegély Csapat" különdíját.
- Elsősegélyes Oklevél -
Következzen Patai Benjámin csapatkapitány részletesebb beszámolója:
Biriben 2026.04.22.-én vettünk részt idén már a III. Dankó Tavaszi Hadjáraton, ahol egy felkészült, kitartó, magabiztos 5 fős csapattal neveztünk be. A verseny előtti éjszakán a szervezőknek köszönhetően egy gyönyörű szálláson pihenhettük ki a hosszú utunkat, egy csodás vacsora kíséretében.
- Sorakozós, tisztelgős kép -
Rengeteget készültünk erre a versenyre hisz tudtuk, hogy bármire képesek vagyunk, a versenyen mindent beletettünk és kitartóan csináltuk végig, mind az elméleti, mind a gyakorlati versenyszámokat. Dicséretet kaptunk az alaki foglalkozásnál a jó összhangban lévő és fegyelmezett végrehajtásunknak köszönhetően. Az eredményhirdetésnél különdíjban részesültünk, mint a legjobb elsősegélynyújtó csapat.
- Asztal fölé hajolós kép -
Számomra nagyon jó volt látni, hogy nem csak a versenyszellem, hanem az öröm is látszott a csapattagok arcán. Idén már második éve kaptuk meg ugyanazt a fiút, Milánt kadétkísérőnek, aki egy helyi kadét tanuló, és nagyon jó kapcsolatot tudtunk vele kialakítani a versenyen kívül is.
- Céllövés verseny -
Számunkra ez nem csak egy verseny volt, hanem egy nagyon jó emlék, egy jó tapasztalat és egy jó tanulság.
Köszönjük felkészítő tanárainknak, és mindenkinek, aki hozzájárult vagy segített nekünk bármilyen formában.
Felkészítő tanáraink:
- Magyari Levente
- Fülöp Illés Péter
- Ruzsinszki Andrea
- Türkössy-Tóth Zita
Köszönöm a csapatnak a felkészülést!
A csapat résztvevői:
-Tóth Hunor
-Deli Kálmán
-Jojárt Ádám
-Patai Benjámin
-Gilicze Regina
Reméljük jövőre is visszatérhetünk, és új erővel mehetünk, akár a dobogós helyért.
Patai Benjámin csapatkapitány, 10/B.
További képek itt: https://photos.app.goo.gl/1Yj9fXUKvkudXcNn6
KAPCSOLÓDÓ HÍREK
Kis-szakik hete - Pályaorientációs hét
„Szakmák, élmények, új barátok” - Iskolánkban ebben az évben is megrendezésre került a Kis-szakik hete.
2026. jún. 24.
Kürtösi József

Erasmus+ kirándulás Görögországba
Iskolánk diákjainak idén tavasszal is lehetősége volt részt venni egy kéthetes Erasmus+ szakmai gyakorlaton a görögországi Platamonasban.
2026. jún. 2.
Kürtösi József

„Éremeső hullott rájuk……”
Kimagasló eredményeket értek el a 2026-os Év Pálinkás Bonbonja versenyen a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium diákjai és oktatói. A rangos szakmai megmérettetésen az intézmény tanulói összesen három arany- és két ezüst minősítést, valamint két különdíjat is elnyertek, bizonyítva kreativitásukat, szakmai felkészültségüket és a magas színvonalú oktatói munkát.
2026. máj. 28.
Kürtösi József
